60x100mm Industrial Silk Screen Printing Machine
Produktdetails:
| Herkunftsort: | Dongguan China |
| Markenname: | SENNY |
| Zertifizierung: | CE SGS |
| Modellnummer: | SR1522 |
Zahlung und Versand AGB:
| Min Bestellmenge: | 1 STÜCK |
|---|---|
| Preis: | negotiable |
| Verpackung Informationen: | Sperrholzpaket |
| Lieferzeit: | einen Monat |
| Zahlungsbedingungen: | T/T |
| Versorgungsmaterial-Fähigkeit: | 10 STÜCKE/JAHR |
|
Detailinformationen |
Produkt-Beschreibung
1. SR1522 2-color automatic screen printing machine for plastic pen-holder and needle tubing,having auto-feeding function,electrostatic dust removal function,flame treatment function, 2-color printing with double- printing head,the frame board floats off the net,UV curing function.
2. With touch panel,it is easy to realize the man-to-machine dialogue,and it also has complete warning system
3. Suitable for plastic, glass, metal materials
Technical specification:
| Model | SR1522 |
| Product diameter | Φ10 - Φ30mm |
| Product heigth | 20 - 120mm |
| Max. printing area | L60XW100mm |
| Max. screen frame size | L400XW300mm |
| Max. printing speed | Up to 3000pcs/hr |
![]()
![]()
![]()




